Varis Tedavisi Nasıl Yapılır?

Varisli damarlar, zayıf dolaşım nedeniyle damarların genişlediği, büküldüğü ve şiştiği yaygın bir tıbbi durumdur. Varis tedavisi tipik olarak yaşam tarzı değişiklikleri, tıbbi tedavi ve invaziv prosedürleri içerir. İzmir varis tedavi merkezleri sizlere en iyi hizmetleri sunmayı başarır.

Düzenli Egzersiz ve Diyet Değişikliği

Düzenli egzersiz ve diyet değişikliği gibi dolaşımı iyileştirmeye yardımcı olabilecek yaşam tarzı değişiklikleri, varisli damar sorunları yaşayanlara önerilir. Egzersiz yapmak dolaşımı artırmaya yardımcı olabilir ve daha fazla tahıl, taze meyve ve sebze içeren bir diyet yemek de yardımcı olabilir. Diğer yaşam tarzı değişiklikleri arasında kilo vermek, uzun süre oturmaktan kaçınmak ve sıkı kıyafetlerden kaçınmak sayılabilir.

Tıbbi İlaç Seçeneği

Varisli damarlar için tıbbi tedaviler, aspirin ve varfarin gibi dolaşımı iyileştirmek için alınan ilaçları veya bacaklarda dolaşıma yardımcı olmak için kompresyon çoraplarını veya kompresyon pompalarını içerir.

İnvaziv Cerrahi ve Yaşam Değişiklikleri

Varisli damarları tedavi etmek için invaziv cerrahi prosedürler, yaşam tarzı değişiklikleri başarılı olmadığında kullanılır. Endovenöz lazer ablasyonu ve radyofrekans ablasyonu, genellikle bir saat veya daha az süren ve kanın daha fazla birikmesini önlemek için damarı ısıtmak ve mühürlemek için lazerler veya radyofrekans kullanmayı içeren iki tür minimal invaziv prosedürdür. Bunlar en yaygın olarak daha büyük varisli damarları tedavi etmek için kullanılır.

Skleroterapi ve Lazer

Yüzey tedavileri olarak bilinen daha küçük varisli damarlarla uğraşan yöntemler için skleroterapi ve lazer tedavisi kullanılabilir. Skleroterapi, bir yüzey damarına onu kapatmak için bir çözelti enjekte etmeyi içerir. Varis lazer tedavisi, damarı hedeflemek ve bloke etmek için ciltten bir lazer ışığı geçirmeyi içerir.

Skleroterapi, etkilenen damarlara kapanmaya başlamalarına neden olacak özel bir çözeltinin enjekte edildiği minimal invaziv bir prosedürdür, varisli damarları tedavi etmenin etkili bir yoludur. İşlemden sonra damar parçalanmaya başlar ve sonunda kaybolabilir. Daha ileri bir tedavi olan lazer tedavisi, skleroterapiye güvenli ve etkili bir alternatiftir. Ayrıca damarı ısıtmak ve çökmesini sağlamak için bir ışık demeti kullanmayı içerir. Bu prosedür, damar sıyırma gibi ameliyatlara kıyasla doku hasarı riskini çok azaltır. https://rizaaktas.com/ sitesinden randevu oluşturarak sizde varislerden kurtulabilirsiniz.

Yorum yapın